KARGO VE TESLİMAT

 

 

 

YURTİÇİ

 

 

KARGO VE TESLİMAT 

> Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Web sitemizden oluşturduğunuz siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir.

>Ne kadar kargo ücreti öderim?

Tüm Türkiye'ye kargo ücreti 0-10 kg/desiye kadar 8,50 TL'dir. Web sitemizden yapacağınız 200 tl ve üzeri alışverişleriniz kargo ücretsiz olarak gönderilecektir.  

*10 kg/desi ve üzeri kargo ücretlendirmesi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

>Desi nedir?

"Desi, kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelen kelimedir. Özellikle taşımacılıkta kullanılan bir terimdir.  Kargo ile gönderilecek kolinin desisini  hesaplamak için en, boy ve yükseklik birbiri ile çarpılır ve 3000’e bölünür. Bu ölçü birimi kargo firmaları tarafından ürünün kargo bedelinin hesaplanmasında kullanılır. Taşımacılıkta, taşınan yükün ağırlığı ile birlikte hacmi yani kapladığı alan da önem göstermektedir."

> Haftasonu ve resmi tatillerde gönderim yapılıyor mu?

Haftasonu ve resmi tatillerde gönderim yapılmamaktadır.

> Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

Siparişiniz hazırlanıp kargoya verildikten sonra SMS ve e-posta ile tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. Hesabınıza giriş yaparak kargo takip numarası ile siparişinizin nerede olduğunu kontrol edebilirsiniz.

>Ürünlerim ne zaman kargoya verilir?

Stokta olan ürünler için kargo gönderim süresi en az 3 iş  günüdür. Silikon kalıp ve taş tozu ürünleri kendi üretimimize dayalı olmaları nedeniyle üretim süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Silikon kalıp ve taş tozu içeren siparişlerin gönderimi en az 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

*Silikon kalıplarda hatalı ürün üretimi olduğunda tarafınıza üretim,kargo süreci ve teslimat ile bilgilendirme yapılmaktadır. Üretim süresine göre teslimat zamanına yetişemeyen ürünler için kargo ücreti tarafımızdan ödenmektedir.

>Hasarlı gelen paketle ilgili nasıl bir işlem yapmalıyım?

Paketinizin hasarlı gelme durumunda paketi kargo görevlisinden teslim almayıp hasar durumu ile ilgili tutanak tutmasını isteyiniz. Sonrasında iletişim bölünden bize ulaşabilirsiniz.

> Depodan Teslim seçeneği nedir?

Web sitemizden yapacağınız alışverişlerinizi Depodan Teslim seçeneği ile kargo ücreti ödemeden gelerek firmamızdan teslim alabilirsiniz.  

>Adrese Teslim seçeneği nedir?

Adrese teslim sistemi web sitemizden tek seferde 75 tl ve üzeri tüm alışverişlerinizde geçerlidir. Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba ve en son Perşembe günü öğlene kadar verilen siparişler o haftanın teslimat gününe alınmaktadır. Teslimat Salı ve Cumartesi günü, siparişlere göre sıraya alınarak yapılmaktadır. Adrese teslimatta, ürün teslimi sırasında ödemenizi kapıda kredi kartı (tek çekim) veya nakit olarak da yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmak istediğinizde sipariş notunuzda bu isteğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu sistem sadece Ankara içi belirli bölgelerde geçerlidir.

BÖLGELER: Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Pursaklar, Mamak, Altındağ. Adrese teslim kendi araçlarımız ile yapılmaktadır.  

 

 

 

 

DESİ